Papież Franciszek wypowiedział zdecydowaną walkę pedofilii w Kościele. Potwierdził to dziś w rozmowie z niemieckim jezuita, księdzem Hansem Zollnerem, dziekanem wydziału psychologii i szefem centrum ochrony nieletnich Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

Ksiądz Zollner był rano na papieskiej mszy w Domu św. Marty, a potem miał okazję zamienić kilka słów z Franciszkiem. Przedstawił mu działalność swojego ośrodka. - "Papież wysłuchał bardzo uważnie i więcej niż dwa-trzy razy podkreślił, że to ważna praca i że - cytuję: musimy kontynuować to zaangażowanie” - mówił ks. Zollner.

Przypomniał, że papież wypowiedział się jednoznacznie na ten temat w czasie spotkania z wiernymi 5 maja, mówiąc z mocą, że "wszyscy musimy jednoznacznie i śmiało angażować się, ażeby każda osoba ludzka, a szczególnie dzieci, które są najbardziej bezbronne, była zawsze broniona i chroniona".

O zerowej tolerancji dla tego typu nadużyć papież zapewnił już 5 kwietnia prefekta Kongregacji nauki wiary, arcybiskupa Gerharda Muellera.