Ciężkie zarzuty CBA pod adresem sędzi, która zdecydowała o wypuszczeniu za kaucją aresztowanego marszałka województwa podarpackiego.

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, szef Biura Paweł Wojtunik wystąpił do ministra sprawiedliwości o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędzi z Lublina. W piśmie do Jarosława Gowina szef CBA poinformował o możliwości braku zachowania obiektywizmu, bezstroności i niezawisłości przez sędzię prowadzącą posiedzenie - poinformował rzecznik CBA. Jak dodał, działanie Pawła Wojtunika nie jest krytykowaniem sądu. To tylko reakcja, do której jest zobligowany jako funkcjonariusz publiczny - zaznaczył Jacek Dobrzyński.

Pismo szefa CBA do Jarosława Gowina zostało wysłane wczoraj. Tymczasem w środę wieczorem Sędzia Katarzyna Gałus z Sądu Rejonowego w Lublinie zastosowała areszt Mirosława Karapyty z PSL. Na podkarpackim marszałku ciąży 7 zarzutów korupcji. Sędzia Galus zastrzegła, że Karapyta może wyjść na wolność jeżeli wpłaci 60 tysięcy złotych kaucji. Marszałek pieniądze wpłacił i w czwartek wyszedł na wolność.