- (...) to nie jest proces czarownicy. Moja klientka jest osobą, która się pogubiła i chciała pójść na skróty po tym zdarzeniu, które doprowadziło do śmierci jej dziecka - powiedział w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Arkadiusz Ludwiczek - obrońca Katarzyny W.

Adwokat obarcza media za zamieszanie wokół jego klientki: - Dzisiejsza atmosfera wokół niej to po części zasługa mediów. Tabloidy zbijały na niej kapitał i wykorzystały. Ona sama też próbowała coś ugrać przy tej okazji, ale wina leży gdzieś pośrodku. Potępiając moją klientkę, wielu ludzi zapomina, że każdy ma prawo do błędów - powiedział.

Ludwiczuk dodał, że o wyłączenie jawności procesu wnioskował z uwagi na dobro klientki i dobro wymiaru sprawiedliwości. - Obawiam się, że przez kamery sąd może mieć trudniejszą drogę w dotarciu do prawdy obiektywnej - powiedział adwokat. - Mam nadzieję, że w toku postępowania uda nam się na tyle wyjaśnić okoliczności sprawy, żeby pokazać, że zarzut zabójstwa nie jest prawdziwy. Natomiast co do oceny człowieka, jakim jest moja klientka, to każdy ma prawo do swojej - oświadczył.