Cud potrzebny do kanonizacji Jana Pawła II został udokumentowany. Stosowne materiały w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych złożył postulator procesu kanonizacyjnego ksiądz Sławomir Oder. Informację taką podał portal Vatican Insider.

Na razie wiadomo, że chodzi o cudowne uzdrowienie, którego nie można wytłumaczyć na gruncie współczesnej medycyny. Osoby uczestniczące w procesie nie ujawniają szczegółów, gdyż są związane obowiązkiem milczenia.

Przekazanie dokumentacji Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych to początek kolejnego etapu na drodze do kanonizacji papieża-Polaka. Członkowie komisji kierowanej przez kardynała Angelo Amato zbadają teraz dokumentację i jeśli zdecydują, że jest ona przekonująca, przekażą ją do oceny komisji lekarzy. Jeśli eksperci medyczni stwierdzą, że nauka nie jest w stanie wyjaśnić uzdrowienia, sprawą zajmą się duchowni.

Na razie nie wiadomo, kiedy może dojść do kanonizacji Jana Pawła II. Vatican Insider twierdzi, że o jak najszybsze zakończenie procesu intensywnie zabiega metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.