Jesienią możemy spodziewać się kanonizacji Jana Pawła II, uważa były sekretarz papieża arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Obecny metropolita lwowski dodaje, że ustąpienie Benedykta XVI z funkcji papieża nie wpłynie na tempo kanonizacji Karola Wojtyły.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki informuje, że sprawę cudu zgłoszonego przez postulatora procesu kanonizacyjnego księdza Sławomira Odera muszą zbadań nie tylko lekarze, ale i duchowni. „Sprawę najpierw muszą zbadać lekarze, a później komisja teologów i kardynałów” - wyjaśnia były papieski sekretarz. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki liczy, że kanonizacji Jana Pawła II można spodziewać się jesienią tego roku.

Treść dokumentów przekazanych przez księdza Sławomira Odera Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych nie jest znana. Wiadomo jedynie, że chodzi o uzdrowienie, którego nie da się wytłumaczyć za pomocą współczesnej nauki.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki odwiedził Warszawę z okazji promocji albumu „Sekretarz dwóch papieży”, który ilustruje jego pracę dla Jana Pawła II oraz dla Benedykta XVI. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki był sekretarzem papieskim w latach 1996 - 2007. Od 2008 roku jest metropolitą lwowskim.