Jeśli nie w tym roku, to w przyszłym Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym - powiedział włoskiej agencji ANSA włoski kardynał Giovanni Battista Re, emerytowany prefekt kongregacji biskupów i bliski współpracownik polskiego papieża.

Kardynał Re zastrzega się, że nie ma wystarczających podstaw, by twierdzić, iż kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się jeszcze w tym roku. Nie wątpi jednak, że za jego wstawiennictwem doszło do wielu cudów, na pewno zatem znajdzie się jeden, który zostanie uznany i umożliwi ogłoszenie go świętym, dodał włoski kardynał. Według niego rozważano trzy czy cztery przypadki, chcąc ustalić, który jest :”najsolidniejszy”.

Nieoficjalnie wiadomo, że postulator procesu ksiądz Sławomir Oder już w ubiegłym roku, otrzymawszy kilka sygnałów o możliwych cudach, zwrócił się z prośbą o przesłanie mu szczegółowej dokumentacji medycznej. Choć nie ma żadnych potwierdzonych wiadomości na ten temat, sprawa ta jeszcze nie trafiła do watykańskiej kongregacji spraw kanonizacyjnych, gdzie ma zostać poddana skrupulatnym analizom.