Sylwester Latkowski zastąpił Michała Kobosko na stanowisku redaktora naczelnego tygodnika "Wprost". O zmianie zdecydował Michał M. Lisiecki - prezes wydawcy tygodnika, spółki AWR "Wprost" - informuje Press.

Michał Kobosko na stanowisku redaktroa naczelnego "Wprost" zastąpił Tomasza Lisa, który odszedł z wydawnictwa 7 lutego ub.r.

- Michał Kobosko przeprowadził Wprost przez najtrudniejszy okres po zwolnieniu poprzedniego redaktora naczelnego. Zbudował znakomity zespół, dzięki któremu »Wprost« jest dzisiaj najbardziej opiniotwórczym polskim tygodnikiem. Dzisiaj przed zespołem Wprost stoją nowe wyzwania i dlatego misja naczelnego dobiegła końca. Jako wydawca dziękuję mu za podjęcie w ciągu dwóch lat naszej współpracy dwóch wielkich wyzwań, wprowadzenia na rynek magazynu Bloomberg Businessweek Polska i objęcia funkcji naczelnego Wprost w bardzo niekomfortowych dla niego warunkach. Dzisiaj jednak Wprost potrzebuje zmiany. Życzę Michałowi Kobosko kolejnych sukcesów i wyzwań zawodowych nie mniejszych niż te, które do tej pory były jego udziałem - skomentował swoją decyzję Michał M. Lisiecki, prezes PMPG.

Nowym redaktorem naczelnym pisma został Sylwester Latkowski, który od października 2012 był zastępcąMichała Koboski. Od maja ub.r. kierował zintegrowanym newsroomem internetowym odpowiedzialnym za redakcję serwisów informacyjnych "Wprost" i ich obecność w serwisach społecznościowych.