Dzieci w wieku ośmiu lat były ofiarami pedofilskich skłonności popularnego prezentera telewizji BBC. Brytyjska policja i Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Zapobiegania Okrucieństwu wobec Dzieci - NSPCC - wspólnie ujawniły szczegóły aktu oskarżenia wobec zmarłego w 2011 roku Jimmy'ego Saville'a.

Dziennikarz jest oskarżony o ponad 200 przestępstw na przestrzeni 50 lat. Wśród nich są: gwałt i pedofilia. Swoich czynów miał dokonywać między innymi w hospicjum dla dzieci w Leeds i 13 szpitalach. Trzy czwarte domniemanych ofiar Saville'a było nieletnich. Najmłodsza miała 8 lat, najstarsza - 47. Ostatnie oskarżenie wpłynęło w 2009 roku, gdy Saville miał 83 lata.

Zgłosiło się też wiele kobiet, które twierdziły, że zostały wykorzystane w okolicach siedziby BBC. Do jednego z przestępstw miało dojść w 2006 roku, tuż po nagraniu ostatniego odcinka programu muzycznego "Top of the pops". Saville był w pierwszej parze prezenterów programu, w latach 60. W ostatnim odcinku wystąpił jako gość. Do kilku nadużyć seksualnych miało też dojść podczas nagrywania programu dla dzieci, który Saville także prowadził.

W 2009 roku prokurator uznał, że nie ma podstaw do postawienia czterech zarzutów prezenterowi. Dziś prokuratura zrewidowała swoje stanowisko sprzed 4 lat.