W najnowszym wydaniu dziennika "Polska the Times" ukazał się wywiad Eweliny Nowakowskiej z księdzem Bonieckim, który nadal m zakaz publicznego wypowiadania się. Ksiądz twierdzi, że to była rozmowa prywatna.

"Uprzejmie informuję, że respektując wolę moich przełożonych zakonnych nie udzielałem ani nie autoryzowałem żadnego wywiadu do publikacji w mediach. Rozmowę z panią Eweliną Nowakowską, której zapis ukazał się na stronie dziennika „Polska the Times”, nie traktowałem jako materiału do publikacji" - napisał ks. Adam Boniecki w oświadczeniu. Redaktor naczelny dziennika twierdzi jednak, że ks. Boniecki wiedział o publikacji.

Redaktor naczelny "Polska The Times" Paweł Siennicki w rozmowie z TOKFM.pl stwierdził, że ks. Boniecki został poinformowany o publikacji. - Obawiam się, że niestety będzie to przykra sprawa dla księdza Bonieckiego i ksiądz Boniecki po prostu się myli. Jest to dla mnie podwójnie przykre, ponieważ bardzo go szanuję. Nie chcę mu robić przykrości - zaznaczył Siennicki.

Zakon księży Marianów zabronił ks. Bonieckiemu publicznego wypowiadania się po tym jak stwierdził m.in., że Nergal odgrywa rolę szatana jasełkowego.