Lider Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wezwał muzułmanów o porywanie obcokrajowców z krajów, które "walczą przeciwko islamowi". Apeluje także o przyłączenie się do rebelii w Syrii i dopilnowanie, by w Egipcie obowiązywało prawo szariatu - informuje Reuters.

O apelu lidera Al-Kaidy poinformowała strona SITE Monitoring, zajmująca się tropieniem terroryzmu na świecie, powołując się na dwuczęściowy film zamieszczony na islamistycznych stronach internetowych.

Ajman al-Zawahiri wychwalał porwanie w zesżłym tygodniu Amerykanina Warrena Weinsteina. Lider Al-Kaidy zachęcał, by częściej porywać obywateli "państw walczących z islamem".

W kolejnej wiadomości przywódca odniósł się do sytuacji panującej w Egipcie. - Walka w Egipcie to walka między świecką mniejszością powiązaną z kościołem, która wspierana jest przez armię stworzoną przez Mubaraka i Amerykanów oraz muzułmaninem, który chce wprowadzić szariat - powiedział, nawiązując do nowego prezydenta Egiptu, Mohammeda Mursiego, członka Bractwa Muzułmańskiego.

Zawahiri zaapelował także do przyłączenia się do syryjskiego powstania przeciwko prezydentowi Baszarowi al-Asadowi. Oskarża międzynarodową społeczność, że dała Asadowi "licencję na zabijanie" w tłumieniu powstania przeciwko jego rządom w Syrii. - Zachęcam muzułmanów na całym świecie, szczególnie w krajach sąsiadujących z Syrią, do wspierania ich braci i nie szczędzenia im wszelkiej pomocy - mówi Zawahiri w filmie.