Minister sportu Joanna Mucha podziękowała w poniedziałek polskiej reprezentacji za grę w turnieju Euro 2012. "Jeśli chodzi o PZPN, to naprawdę duże zmiany są tutaj potrzebne i mam nadzieję, że takie zmiany nastąpią" - powiedziała Mucha.
"Chciałabym bardzo serdecznie podziękować naszym chłopakom, naszej reprezentacji, za grę pełną zaangażowania, za to że naprawdę dali z siebie wszystko w tym ostatnim meczu. (...) Piłka wciąż jest w grze na polskim boisku, dlatego że to nadal jest nasze wspólne Euro i nasza organizacja" - powiedziała Mucha na konferencji prasowej w Krajowym Centrum Medialnym.
Oceniła, że polska reprezentacja ma ogromny potencjał, który jednak nie został wykorzystany. "Nie zostały stworzone naszej drużynie takie warunki, które umożliwiłyby osiągnięcie takiego sukcesu, na jaki liczyliśmy" - powiedziała Mucha.
Minister sportu była także pytana o ewentualne zmiany w Polskim Związku Piłki Nożnej. "Jeśli chodzi o jakieś rozliczenia, o to żeby szukać odpowiedzialności, to jestem przekonana, że na to przyjdzie czas już po turnieju. Ja również będę miała pewne propozycje" - powiedziała Mucha.
"Jeśli chodzi o PZPN, to naprawdę duże zmiany są tutaj potrzebne i mam nadzieję, że takie zmiany nastąpią" - dodała.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu