Polsko-czeski Wrocław, bez incydentów i awantur

16.06.2012, 17:34; Aktualizacja: 16.06.2012, 17:54

Policja nie odnotowała od rana żadnych incydentów ani awantur we Wrocławiu, do którego ściągają polscy i czescy kibice na mecz Polska-Czechy na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Początek spotkania 20:45.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • KALIF(2012-06-16 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    "Gazeta Polska Codziennie" przedstawia kolejne dowody na to, że przemarsz rosyjskich kibiców sprzed Muzeum Wojska Polskiego na Stadion Narodowy mógł być prowokacją. Jednym z jego organizatorów był bowiem Tomasz Strzelczyk, członek Ruchu Palikota.

    Jak przypomina GPC, Strzelczyk jest szefem 20. Okręgu Wyborczego Ruchu Palikota. Oprócz działalności politycznej angażuje się w prowokacyjne wybryki. To on był jednym z głównych uczestników chuligańskich ekscesów, gdy po 10 kwietnia 2010 r. na Krakowskim Przedmieściu tysiące Polaków oddawały hołd poległym pod Smoleńskiem. Odgrywał istotną rolę w profanacji krzyża, kiedy to święty symbol chrześcijan zmontowano z pustych puszek po piwie i prowokowano nim żałobników.

    4 dni temu, przed meczem z Rosją był bardzo widoczny, kiedy przed Muzeum Wojska Polskiego formowano marsz Rosjan na Stadion Narodowy. Strzelczyk strofował przyglądających się Rosjanom Polaków. Na filmie zarejestrowanym przez „Codzienną” i Gazetę Polską VOD widać, jak wyręcza nieznających języka polskiego rosyjskich fanatyków w przeganianiu fotoreporterów z czoła pochodu. Chwilę później ramię w ramię z Aleksandrem Szpryginem, totumfackim Władimira Putina, ruszył przez warszawski most Poniatowskiego.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie