Trzęsienie ziemi o sile 6,9 w skali Richtera wystąpiło w nocy ze środy na czwartek (czasu lokalnego) na wodach Zatoki Kalifornijskiej w północno-zachodnim Meksyku - podały amerykańskie służby geologiczne USGS. Nie ma informacji o ofiarach lub zniszczeniach.Według amerykańskich służb trzęsienie nastąpiło ok. 130 km na północny wschód od miasta Guerrero Negro w stanie Kalifornia Dolna Południowa.

Kolejne wstrząsy nastąpiły kilka godzin po trzęsieniu szacowanym na 6,5 w skali Richtera (początkowo informowano o ok. 7 w skali Richtera), które nawiedziło w środę wieczorem stan Michoacan, w środkowo-zachodnim Meksyku. Wieczorne wstrząsy były odczuwalne nawet w oddalonym o ponad 300 kilometrów mieście Meksyk, gdzie zachwiały się wysokie budynki.

Także to wcześniejsze trzęsienie nie spowodowało ofiar w ludziach ani zniszczeń.

20 marca trzęsienie ziemi o sile 7,4 w skali Richtera uszkodziło linie telefoniczne i kilkaset domów w południowym Meksyku w pobliżu granicy stanów Guerrero i Oaxaca; wywołało też panikę w stolicy.

Z kolei 2 kwietnia ziemia zatrzęsła się z siłą 6,3 w skali Richtera w pobliżu miejscowości Ometepec w stanie Guerrero. Trzęsienie ziemi spowodowało chwianie się domów w stolicy, co zmusiło ludzi do wyjścia z budynków na ulice.