Login: admin, hasło: admin1. Tak chroniony był panel administracyjny witryny Rady Ministrów, którą wczoraj zaatakowano i podmieniono w ramach protestów przeciwko ACTA. Kto odpowiada za tak proste hasło? Nie wiadomo, ale minister Boni chce zająć się tą sprawą rozsyłając ankiety - informuje RMF FM.

Była wystosowana ankieta do wszystkich instytucji rządowych i wszystkich resortów. Niestety, nie wszystkie odpowiedziały na tę ankietę. My tę ankietę ponowimy, po to, żeby w ogóle wiedzieć, kto się tym zajmuje, jakie są zasady, jakie są mechanizmy - wyznaje minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Administratorami rządowych stron są albo pracownicy resortów, którzy prowadzą strony swoich ministerstw, albo firmy zewnętrzne. Jakie są ich standardy i kompetencje - to właśnie ma wyjaśnić ankieta - podaje RMF FM. Chciałbym, żeby po powołaniu tego zespołu do spraw ochrony sieci rządowej i stron internetowych, żebyśmy jasno określili te standardy w najbliższym czasie i dokonali tutaj zmian - mówi minister.