Zapłacisz abonament, obejrzysz wszystko za darmo w internecie - to oferta prezesa TVP Juliusza Brauna, mająca zachęcić do łożenia na media publiczne. To na razie luźny pomysł, propozycja do dyskusji - stwierdza "Puls Biznesu".

Jak mówi Braun, bezpłatny dostęp do treści TVP w sieci może być rewolucją w myśleniu o abonamencie. "Internet przestaje być miejscem, gdzie treści są darmowe, kolejne serwisy wprowadzają opłaty" - podkreśla.

"Dzięki abonamentowi TVP będzie mogła udostępniać kontent za darmo. A płatnik abonamentu powinien mieć prawo do bezpłatnego korzystania z całych zasobów TVP" - przekonuje Braun.

Jednak jak podkreśla gazeta, to na razie luźny pomysł, propozycja do dyskusji. Szczególnie, że TVP musi poprawić swoje serwisy internetowe i udostępnić w nich więcej treści, by były atrakcyjniejsze.

Szef TVP zapewnia: "już to robimy". "Za kilka tygodni zacznie działać nowy portal internetowy TVP. Szykujemy też platformy udostępniające treści przygotowane specjalnie do internetu" - wylicza. Jak dodaje, to całkiem nowy obszar aktywności TVP.