Parlamentarzyści PiS od wiosny 2012 r. rozpoczną objazd kraju. Mają odwiedzić każdą gminę. To sposób na dotarcie do wyborców w inny sposób niż przez media - tłumaczą politycy tego ugrupowania.

Szef Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński powiedział PAP, że posłowie i senatorowie PiS mają odbyć jak najwięcej spotkań z wyborcami w nadchodzącym roku.

"Wracamy do pomysłu, który się sprawdził przed wyborami, czyli do najazdu części klubu parlamentarnego na województwa i rozjazdu po powiatach. Będzie parę faz tych spotkań do końca roku" - poinformował.

W maju kończącego się roku parlamentarzyści PiS zainaugurowali akcję "Polska jest jedna". W jej ramach w weekendy politycy odbyli kilkaset spotkań we wszystkich województwach.

Reklama

Kalendarz spotkań - niebawem

W akcji aktywnie ma uczestniczyć prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Reklama

"Ruszamy w Polskę. Chcemy dotrzeć do każdej gminy. Zakładamy bardzo ścisłą współpracę między parlamentarzystami a samorządowcami. W tym roku mniejszą uwagę będziemy przykładać do aktywności na poziomie centralnym, a większą do aktywności na poziomie okręgowym, lokalnym" - powiedział Brudziński.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak podkreślił, że politycy jego partii traktują takie wyjazdy jako bezpośrednią możliwość dotarcia do wyborców, nie tylko przez media. "Będą to otwarte spotkania, na których będziemy przedstawiać program i propozycje ustaw" - zaznaczył Błaszczak.

Wybory i usuwanie "martwych dusz"

Brudziński poinformował ponadto, że w pierwszym kwartale 2012 odbędą się wybory zarządów okręgowych, prezesów okręgowych struktur PiS, w drugiej połowie roku będą wybory władz powiatowych. Każdy szef okręgu ma przedstawić szczegółowy plan działania, z którego jeszcze przed wyborami parlamentarnymi będzie rozliczany.

Brudziński zapowiedział również powołanie nowych lokalnych komitetów partii i zwiększenie liczby jej członków. "Chcemy wykorzystać 2012 rok na uporządkowanie partii, wzrost liczebny, pozbycie się tzw. martwych dusz" - zaznaczył.

W 2012 roku nastąpić mają też zapowiadane przez Kaczyńskiego zmiany w powoływaniu członków ścisłego kierownictwa PiS - Komitetu Politycznego. "Każde województwo będzie miało możliwość rekomendowania Radzie Politycznej swojego kandydata do Komitetu Politycznego" - wyjaśnił Brudziński.

Na początku roku projekt ustawy przywracający karę śmierci

Politycy PiS zapowiadają kontynuację cyklicznych, tematycznych konferencji. "Najbliższa będzie dotyczyć samorządu terytorialnego, następna polityki społecznej" - zapowiedział Mariusz Błaszczak.

Zapewnił też, że klub będzie zgłaszał w 2012 r. wiele projektów ustaw. Na początku roku zgłosić ma projekt przywracający karę śmierci za szczególnie drastyczne przestępstwa. "Skupimy się na osłonach dla najuboższych wobec podwyższania podatków przez rząd Donalda Tuska i sferze wymiaru sprawiedliwości" - zapowiedział Błaszczak.