Donald Tusk rozpoczął przygotowania do wygłoszenia swojego expose, do którego dojdzie 6 grudnia – informuje Rzeczpospolita. Tematem przewodnim będzie gospodarka.
Według dziennika nad przygotowaniem koncepcji exposé pracują z premierem Jan Krzysztof Bielecki, były premier i przewodniczący Rady Gospodarczej, oraz minister finansów Jacek Rostowski.
Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że szef rządu ma mówić w exposé, że priorytetem w sferze finansów publicznych jest pilnowanie deficytu i zredukowanie go do 2,9 proc. PKB w 2012 r. Jeśli się to uda, rząd wróci do zasadniczej stawki VAT 22 proc. w 2014 roku.
W grudniowym wystąpieniu szefa rządu ma się pojawić również zapowiedź walki z biurokracją, likwidacja formularza PIT.
Jednak kluczowe, „trudne” tematy wystąpienia Tuska to dokończeni reformy emerytalnej i służby zdrowia, a reforma KRUS.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu