- Wiemy, że Grzegorz Schetyna nie będzie marszałkiem Sejmu, ta sprawa jest zamknięta. Mówiliśmy tylko o ministrach, których Tusk jest pewien, czyli o Radosławie Sikorskim, Elżbiecie Bieńkowskiej i Jacku Rostowskim. Oni zostaną na swoich stanowiskach - mówiła Małgorzata Kidawa–Błońska w radiu TOK FM, relacjonując przebieg wczorajszego spotkania kolegium klubu PO.

Wcześniej na antenie RMF FM Jarosław Gowin zapewnił, że pewne miejsce w rządzie ma pięciu dotychczasowych ministrów PO. W przypadku PSL kontynuacja na stanowiskach ministerialnych będzie w proporcji 2 do 3 - mówi gość RMF FM Jarosław Gowin.

Dotychczasowa wiceprzewodnicząca klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska zapewniła, że Grzegorz Schetyna, mimo że nie będzie rekomendowany przez partię na stanowisko Marszałka Sejmu, zostanie przez Tuska „zagospodarowany”. Jednocześnie podkreśliła, że jedyny problem Platformy to nadmiar kompetentnych osób. – (…) jest z czego wybierać. Na każde stanowisko w PO jest kilku dobrych kandydatów – mówiła.