Tomasz Tomczykiewicz - szef klubu PO w zakończonej w poniedziałek VI kadencji Sejmu - powiedział, że expose premiera Donalda Tuska jest możliwe jeszcze w tym miesiącu. Według niego, premier zasugerował, że kalendarz tworzenia nowego gabinetu będzie jednak skrócony.
Reklama

"Jest szansa, że expose będzie jeszcze w tym miesiącu, tak że to będzie duże przyspieszenie" - powiedział Tomczykiewicz we wtorek w RMF FM, mówiąc o przebiegu poniedziałkowego posiedzenia zarządu krajowego PO.

We wtorek o godz. 15 prezydent Bronisław Komorowski przyjmie dymisję obecnego rządu i powierzy mu tymczasowe pełnienie obowiązków. Prezydent powierzy też Donaldowi Tuskowi misję tworzenia nowego gabinetu.

Do 22 listopada musi zostać powołana nowa Rada Ministrów. Według dotychczasowych zapowiedzi, premier miał wygłosić expose najpóźniej 6 grudnia, kiedy to w Sejmie planowano głosowanie nad wotum zaufania dla nowego gabinetu.

We wtorek wieczorem zbiera się Rada Krajowa PO, która ma zatwierdzić koalicję rządową z PSL. 9 listopada decyzję w tej sprawie ma również podjąć Rada Naczelna PSL.