Premier, szef PO Donald Tusk poinformował, że w poniedziałek po południu spotka się z prezesem PSL Waldemarem Pawlakiem. Jak poinformował PAP rzecznik sztabu PSL Krzysztof Kosiński, do spotkania ma dojść około godz. 17.

"Przewiduję dzisiaj po południu spotkanie z premierem Pawlakiem. Teraz jadę do prezydenta, także praca wre - szkoda każdej godziny" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom Tusk.

Według informacji PAP ludowcy są zainteresowani resortami, którymi do tej pory kierowali, czyli gospodarką, resortem pracy i rolnictwa. Waldemar Pawlak deklarował jeszcze przed wyborami, że chciałby dalej współpracować zarówno z Jolantą Fedak, jak i z Markiem Sawickim. Z kolei źródła w PO oceniają, że ludowcy w przyszłej koalicji nie dostaną więcej resortów niż dotychczas.

Tusk, pytany o personalia, odparł tylko: "Wszystko mam w głowie".

Reklama

Premier przyjechał w poniedziałek do sztabu PO, żeby podziękować pracownikom. "Byłem podziękować szczególnie tym młodym ludziom, którzy z taką wiarą i zaangażowaniem walczyli i są szczęśliwi" - powiedział dziennikarzom szef rządu.