Platforma Obywatelska uzyskała przewagę nad Prawem i Sprawiedliwością w 11 województwach, a PiS miało przewagę w pozostałych pięciu - wynika z sondażowego wyniku wyborów według TNS OBOP.

Jak wynika z sondażu, PiS miał przewagę w województwach: podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Szczególnie wyraźną przewagę Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło w województwie lubelskim, gdzie zebrało 37,9 proc., podczas gdy wynik PO w tym województwie to 22,2 proc.

W pozostałych województwach przewagę zanotowała PO, największą w województwie pomorskim, gdzie na Platformę głosowało 51,4 proc. wyborców, a PiS zebrało 25,2 proc., oraz w woj. lubuskim, gdzie na PO głosowało 48,2 proc. wyborców, a na PiS - 19,8 proc.

Według sondażu TNS OBOP wybory wygrała PO - 39,6 proc.

Reklama

Według sondażu TNS OBOP dla TVP i TVN24 wybory wygrała PO - 39,6 proc., przed PiS - 30,1 proc. Trzecie miejsce zajął Ruch Palikota - 10,1 proc.; do Sejmu weszły też PSL - 8,2 proc. i SLD - 7,7 proc.

Do Sejmu nie weszły: PJN z wynikiem 2,2 proc., Kongres Nowej Prawicy, który zdobył 1,1 proc. głosów, ani Polska Partia Pracy - 0,6 proc.