Lider Ruchu Palikota zauważył, że wiele osób jest sceptycznych wobec utworzenia bezpartyjnego rządu fachowców. "Może jednak uda powołać się nie kolejnego Grabarczyka, nie kolejnego Drzewieckiego, tylko ludzi, którzy są autorytetem dla wszystkich Polaków, nie tylko dla partii politycznych, które ich desygnują" - apelował.

"Nikt mnie nie przekona, że Ziobro to jest dobry fachowiec, bo jest z PiS; zamiast Ziobry niech będzie Adam Bodnar Z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Wprowadzi wymiar sprawiedliwości, jakiego potrzebują Polacy" - ocenił polityk.

Palikot wymienił m.in. prof. Magdalenę Środę, którą widziałby w roli minister edukacji narodowej, Andrzeja Olechowskiego bądź Adama Rotfelda jako szefa MSZ czy też dyrektora Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie Macieja Piróga jako szefa resortu zdrowia.

Jak zapewnił, "nie ma problemu ze znalezieniem wybitnych ludzi na każde stanowisko. Dlatego to jest tak ważne, żeby ludzie poparli Ruch Palikota". "My powinniśmy wziąć najlepszych ludzi w Polsce, aby kryzys przekuć na sukces. Na wielkie zwycięstwo" - podkreślił.

Janusz Palikot na poniedziałkowej konferencji w Warszawie przedstawił również dziennikarzom zaświadczenie lekarskie o stanie swojego zdrowia. "Wszystkie wyniki badań za parę godzin będą dostępne na naszych stronach internetowych. Janusz Palikot jest zdrowy, silny, w najlepszej swojej formie od lat" - zapewnił.

"Echo serca fantastyczne, wszystkie organy wewnętrzne w znakomitej, fantastycznej kondycji"

"Echo serca fantastyczne, wszystkie organy wewnętrzne w znakomitej, fantastycznej kondycji powodują, że jak nikt inny jestem przygotowany, żeby powalczyć o pokonanie kryzysu europejskiego, światowego, jeśli obywatele powierzą mi mandat do tego właśnie" - podkreślił polityk.

"Jednocześnie zapowiadam, że jedną z pierwszych ustaw jaką zaproponujemy, będzie ustawa nowelizująca dostęp do informacji publicznej, zmuszająca premiera, prezydenta, marszałka Sejmu, Senatu i innych polityków pełniących ważne funkcje publiczne do informowania raz w roku o stanie swojego zdrowia" - zapowiedział.

Palikot wezwał lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Donalda Tuska, szefów PSL Waldemara Pawlaka i SLD Grzegorza Napieralskiego, marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę, prezydenta Bronisława Komorowskiego i innych liderów partyjnych, aby podobnie jak on ujawnili wyniki badań świadczących o ich zdrowiu. "Żeby obywatele mieli dostęp do tego rodzaju informacji publicznej" - zaznaczył.