PSL zaprezentowało w piątek swój kolejny spot wyborczy. W roli głównej występuje w nim kandydatka ludowców z Warszawy do Sejmu, śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska-Whiskerd.

W ponad 40-sekundowym spocie Węgorzewska na przemian pokazywana jest jako działaczka na rzecz dzieci i młodzieży m.in., kiedy czyta książki najmłodszym, bawi się z nimi w wyścigi w workach oraz jako muzyk, kiedy gra na fortepianie czy śpiewa na scenie.

Spot

"Nie zapomnij, skąd tutaj przybyłem. Nie zapomnij, gdzie się urodziłem"

W spocie można usłyszeć też piosenkę Funky Polaka, która zagrzewa przed walką polskiego boksera wagi ciężkiej Tomasza Adamka. W refrenie padają słowa: "Nie zapomnij, skąd tutaj przybyłem. Nie zapomnij, gdzie się urodziłem. Bo w pamięci jest siła zaklęta, więc pamiętaj, synu mój".

Węgorzewska-Whiskerd, która także przewodzi fundacji działającej na rzecz dzieci i młodzieży Startsmart mówiła w piątek na konferencji prasowej, że od zawsze chciała dbać o najmłodszych. "Wiem z własnego doświadczenia, jak ważne jest, by dać im podstawę do rozwoju talentów i zainteresowań" - podkreśliła.

Dodała, że chce przekazać najmłodszym zgromadzone doświadczenie. "Pochodzę z niezamożnej rodziny ze Szczecina, gdzie właściwie o wszystko było trudno. Chcę pokazać, że jednak można dzięki wysiłkowi i szczęściu, przez spotykanie właściwych ludzi, dojść do czegoś ważnego w życiu" - mówiła.