Do Senatu - z Torunia - chciałby też dostać się kandydat, który w nazwie swojego komitetu zawarł postulat likwidacji Izby Wyższej: Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Milczarka "Zlikwidować Senat".

Środowisko filmowe reprezentować w wyborach będą startujący z własnych komitetów: reżyser Kazimierz Kutz (w Katowicach) i Krzysztof Piesiewicz (w Warszawie). Piesiewicz - obecny senator - jest prawnikiem, adwokatem, a także scenarzystą filmowym. Jego kariera polityczna stanęła pod znakiem zapytania po tym, gdy w grudniu 2009 r. "Super Express" zamieścił na swej stronie internetowej film z udziałem ubranego w sukienkę senatora, nagrany w jego mieszkaniu przez Joannę D. Film miał być dowodem, że Piesiewicz posiadał i zażywał narkotyki.

Piesiewicz zaprzeczał. Senat nie zgodził się na uchylenie mu immunitetu - bez czego nie można było postawić mu zarzutu; prokuratura zamierzała zarzucić mu przestępstwa posiadania kokainy i nakłaniania innych osób do jej zażycia.

PiS w wyborach do Senatu w Warszawie reprezentować będą dwie aktorki

PiS w wyborach do Senatu w Warszawie reprezentować będą dwie aktorki: Katarzyna Łaniewska, znana m.in. z serialu "Plebania" czy filmu "Kogel-Mogel" oraz Anna Chodakowska, która wystąpiła m.in. w pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie".

Wśród kandydatów są także dwie wdowy po ofiarach katastrofy smoleńskiej - Barbara Dolniak (okręg sosnowiecki obejmujący Będzin), żona tragicznie zmarłego 10 kwietnia 2010 roku posła PO Grzegorza Dolniaka oraz Zuzanna Kurtyka (Kraków) - wdowa po prezesie IPN Januszu Kurtyce. B.Dolniak startuje z własnego komitetu; Z. Kurtyka - z PiS.

O mandat senatora z ramienia SLD w okręgu płockim ubiegać się będzie Paweł Deresz - wdowiec po posłance Sojuszu, wiceszefowej partii Jolancie Szymanek-Deresz.

W wyborach do Senatu wystartują też wybitni lekarze

W wyborach do Senatu wystartują też wybitni lekarze. We Wrocławiu PO wystawia słynną w całej Polsce onkolog dziecięcą prof. Alicję Chybicką, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i szefową wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Z kolei PiS w zachodnich dzielnicach Warszawy stawia na chirurga prof. Krzysztofa Bieleckiego.

Zarówno PiS, jak i PO, wystawią w wyborach do Senatu znanych z mediów prawników. Z poparciem PiS kandydować będzie prawnik rodziny Olewników Bogdan Borkowski, a PO - mecenas Aleksander Pociej (bronił m.in. b. posłankę PO Beatę Sawicką).

O mandat senatorski będą też walczyć byli politycy PO: Zbigniew Chlebowski (okręg świdnicko-wałbrzyski), Robert Węgrzyn (jeden z okręgów opolskich). Obaj z własnych komitetów. Z kolei z ramienia ruchu "Obywatele do Senatu" o mandat w Izbie Wyższej ubiegać się będzie Tomasz Misiak.

Wśród kandydatów PO do Senatu są m.in.: b. działacz opozycyjny i b. europoseł Józef Pinior, b. poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski oraz b. prezes IPN Leon Kieres. Platforma stawia też na obecnych senatorów: b. działacza opozycyjnego Jana Rulewskiego oraz dziennikarza sportowego i prawnika Andrzeja Persona.

Z Krakowa o mandat senatora ubiegał się będzie Bogdan Klich

Z Krakowa o mandat senatora ubiegał się będzie b. minister obrony narodowej Bogdan Klich. W Warszawie PO wystawi b. rektora SGH Marka Rockiego.

Do Senatu będzie też kandydował - z PO - obecny marszałek Izby Wyższej Bogdan Borusewicz. Z kolei PiS stawia w Gdańsku na działacza opozycyjnego Andrzeja Gwiazdę. Z ramienia tej partii o mandat będą też ubiegać się m.in.: obecny wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski, historyk Jan Żaryn, obecna posłanka Nelli Rokita i b. minister nauki Michał Seweryński.

SLD wystawić ma do Senatu m.in. b. ministra gospodarki Jacka Piechotę oraz politologa prof. Kazimierza Kika. Z poparciem Sojuszu o mandat w wyborach ubiegać się będzie Izabella Sierakowska.