Najpóźniej 6 sierpnia Ruch Palikota zakończy tworzenie list wyborczych do parlamentu. W Łodzi jedynką na liście tej partii będzie redaktor naczelny i właściciel antyklerykalnego tygodnika "Fakty i Mity" Roman Kotliński.

Lider ugrupowania Janusz Palikot poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Gdańsku, że z okręgu obejmującego Ełk i Olecko startować będzie dziennikarz muzyczny Robert Leszczyński. Sam lider będzie ubiegać się o mandat posła w Warszawie.

Palikot dodał, że 30 lipca Komitet Polityczny partii zakończy ustalanie większości list wyborczych, a ostateczne zamknięcie tego procesu ma nastąpić 6 sierpnia.

B. poseł PO dodał, że praktycznie zamknięte listy kandydatów do parlamentu Ruch Palikota ma dziś np. w Warszawie, Wałbrzychu i Toruniu.

Palikot poinformował także, że na ogłoszoną przez jego partię akcję zgłaszania przez obywateli chęci kandydowania do parlamentu zgłosiło się drogą mailową ok. 500 osób. W tym tygodniu mają się z nimi spotkać szefowie struktur ugrupowania Palikota. Selekcję tych osób prowadzi także kilkuosobowy zespół na poziomie centralnym.