Sławy światowego kina takie jak Russell Crowe, Robert Redford czy Christopher Lambert mają wystąpić w filmie "Polska Tak!", którym MSZ chce promować nasz kraj. Resort ogłosił już zamiar zawarcia umowy z firmą, która wyprodukuje film.
Reklama

Na film będą składały się materiały z wypowiedziami najbardziej znanych przedstawicieli świata muzyki, mody i filmu, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami z pobytu w Polsce.

"Wybrane wypowiedzi światowych gwiazd kultury, takich jak Robert Duvall, Russell Crowe, Robert Redford, Linda Evangelista, Jean Michel Jarre, Placido Domingo, Christopher Lambert przedstawią pozytywny obraz naszego kraju" - czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na stronach MSZ.

Resort chce, by wspomnienia gwiazd przeplatane były zdjęciami naszego kraju. Film ma ukazywać Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie i gospodarczo, dynamicznie rozwijający się, bogaty historycznie i kulturalnie, a także - jak to określiło MSZ - mający ogromny wpływ na dziedzictwo kulturowe świata.

W założeniu MSZ obraz ma być "najbardziej efektywnym instrumentem promocji naszego kraju". Jego projekcje mają towarzyszyć imprezom organizowanym przez polskie placówki za granicą.

Materiałem, na którym producent filmu ma się opierać, będą archiwalne wywiady przeprowadzone przez znanego polskiego dziennikarza radiowo-telewizyjnego Romana Rogowieckiego. Producentem będzie Agencja Filmowa TV Project, ponieważ posiada ona wyłączne prawa do reportaży, które złożą się na film.