Warszawska linia średnicowa (między warszawskimi dworcami wschodnim a zachodnim - PAP) będzie częściowo zamknięta ze względu na remont torów na przystanku Warszawa Stadion. Na linii średnicowej są dwie pary torów - linii podmiejskiej i dalekobieżnej. Zamknięte będą tory linii podmiejskiej, więc część pociągów będzie skierowana na linię dalekobieżną, a część będzie miała skrócone trasy.

Prace przy torach na przystanku Stadion mają objąć odnowienie peronów i budowę zadaszenia nad nimi, modernizację przejść dla pieszych pod torami kolejowymi oraz wymianę oświetlenia zewnętrznego i instalacji oświetleniowej w przejściu podziemnym i na peronach. Kolejarze chcą także zmodernizować tory na odcinku 2,3 km. Część prac wymaga zamknięcia torów dla ruchu, stąd utrudnienia na linii średnicowej. "Wykonawca ma zakończyć ten etap remontu do 24 lipca, więc 25 lipca powinien być przywrócony normalny ruch" - powiedział we wtorek PAP rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK Robert Kuczyński.

Na czas remontu większość pociągów Kolei Mazowieckich przyjeżdżających do Warszawy z kierunku zachodniego, czyli ze Skierniewic, Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego, Warki, Góry Kalwarii, Sochaczewa czy Łowicza skończy bieg na dworcu Warszawa Zachodnia, a z kierunku wschodniego, czyli z Dęblina, Pilawy, Otwocka, Mińska Mazowieckiego czy Mrozów - na dworcu Warszawa Wschodnia. Większość pociągów z kierunku Tłuszcza i Wołomina, które kursowały przez podmiejską część linii średnicowej, będzie odwołana, ale w zamian pociągi z Tłuszcza i Wołomina, które kursują do stacji Warszawa Wileńska, będą jeździły w zwiększonym zestawieniu.

Między dworcami Warszawa Zachodnia i Warszawa Śródmieście ma co 15 minut kursować połączenie wahadłowe, natomiast na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Centralna uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza zS2. Autobusy tej linii będą jeździć od dworca Wschodniego ulicami: Kijowską, Targową, al. Zieleniecką, al. Poniatowskiego, przez most i wiadukt mostu Poniatowskiego, później Alejami Jerozolimskimi i Emilii Plater do dworca centralnego.

Na odcinku między dworcami wschodnim a zachodnim przewoźnicy - PKP Intercity, SKM i Koleje Mazowieckie - będą honorowali nawzajem swoje bilety.