Zainwestowaliście, wy Amerykanie, w Polskę i cały ten region dużo swojego entuzjazmu, też trochę pieniędzy, innego typu pomocy i to naprawdę działa - powiedział w sobotę premier Donald Tusk podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem USA Barackiem Obamą.

"Polska to dzisiaj miejsce, gdzie nie brakuje entuzjazmu. Przeszliśmy także ostatnie lata, trudne, krytyczne też w wymiarze globalnym, z wiarą we własne siły" - mówił Tusk po sobotnim spotkaniu z goszczącym w Polsce od piątku Obamą.

"Ta wiara i ten entuzjazm, który pozwala nam pokonywać trudności, to także efekt naszej współpracy" - zwrócił się polski premier do amerykańskiego prezydenta.

"Zainwestowaliście w region i to działa. Rozmawialiśmy m.in. o Funduszu Przedsiębiorczości, który w Polsce przyniósł tak dobre efekty, ale ta inwestycja to przecież inwestycja w wolność i względny przynajmniej dobrobyt dla 100 mln ludzi" - powiedział Tusk.

Reklama

"To działa, jeśli przyjaciele są gotowi pomóc, jeśli ludziom nie brakuje tego entuzjazmu, jeśli jest wolność" - przekonywał polski premier.