Prezydent USA Barack Obama złożył w piątek późnym popołudniem kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Przed ceremonią odegrany został hymn Stanów Zjednoczonych, po złożeniu wieńca rozbrzmiał polski hymn.

Amerykański prezydent przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożył wieniec z biało-czerwono-niebieskich kwiatów. Chwilę potem wpisał się do pamiątkowej księgi.

"W hołdzie nieznanemu żołnierzowi - prezydent Stanów Zjednoczonych" - napisał Obama.

Następnie prezydent USA przywitał się ze zgromadzonymi na uroczystości przedstawicielami kombatantów i wojskowych; uścisnął dłonie wielu z nich, z niektórymi krótko rozmawiał.

Reklama

Uroczystość przed Pomnikiem Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie

Po ceremonii przed Grobem Nieznanego Żołnierza Barack Obama udał się na uroczystość przed Pomnikiem Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie.

Przed godz. 20 prezydent USA będzie gościem specjalnym roboczego obiadu w ramach XVII szczytu Europy Środkowej, który organizuje prezydent Bronisław Komorowski.

Będzie to okazja do spotkania z przywódcami państw naszego regionu i rozmowy m.in. o tym, jak wykorzystać doświadczenia państw Europy Środkowej w drodze do demokracji w Afryce

Wizyta Obamy w Warszawie jest siódmą wizytą amerykańskiego przywódcy w Polsce po 1989 roku. Przed nim trzy razy Polskę odwiedził George W. Bush, dwa razy w naszym kraju był Bill Clinton; raz - George H. W. Bush - pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych, który odwiedził Polskę po 1989 roku.