W związku z wizytą prezydenta USA Baracka Obamy, w sobotę od rana można się spodziewać dużych utrudnień w ruchu w centrum Warszawy. Od ok. godz. 12 nieprzejezdne będą ulice prowadzące na lotnisko: Trasa Łazienkowska i Żwirki i Wigury.

Prezydent Obama ma w sobotę spotkać się m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim oraz z premierem Donaldem Tuskiem. W programie jego wizyty przewidziane jest również spotkanie z przedstawicielami partii politycznych oraz - ok. godz. 15 w Katedrze Wojska Polskiego - z bliskimi ofiary katastrofy smoleńskiej.

W sobotę rano prezydent USA przejedzie z hotelu Marriott, gdzie się będzie nocować, do Pałacu Prezydenckiego. Utrudnienia w ruchu będą więc m.in. w Al. Jerozolimskich, a później na Trakcie Królewskim, gdyż z Pałacu Prezydenckiego przejeżdżać będzie m.in. do Kancelarii Premiera.

Od piątku do niedzieli całkowicie wyłączona z ruchu jest też części Traktu od ronda de Gaulle'a do placu Zamkowego - a więc m.in. w kierunku Pałacu Prezydenckiego.

Reklama

Duże utrudnienia w ruchu będą też w sobotę na trasach prowadzących na lotnisko

Duże utrudnienia w ruchu będą też w sobotę na trasach prowadzących na lotnisko. Prezydent USA zakończy swoją wizytę w Polsce w sobotę po południu. Na lotnisko jechać będzie Trasą Łazienkowską i ul. Żwirki i Wigury - obie ze względów bezpieczeństwa wyłączone będą z ruchu już od ok. godziny 12.

Dodatkowo na sobotę zaplanowanych jest siedem demonstracji. Największą z nich ma być "Marsz Wyzwolenia Konopi", zorganizowany przez inicjatywę "Wolne Konopie". Zarejestrowano go na 2 tys. osób, rozpocząć ma się już o godzinie 11 imprezami na Placu Defilad. O godz. 15 jego uczestnicy mają przejść przed Sejm ulicami: Marszałkowską, Pl. Bankowym, Al. Solidarności, Nowym Zjazdem, Dobrą, Tamka, Kruczkowskiego, Rozbratem, Myśliwiecką, Górnośląską i na Wiejską.

O godzinie 9 ma rozpocząć się marsz, który przejdzie ulicami Wiejską (sprzed gmachu Sejmu), Matejki, Al. Ujazdowskimi, Piękną, Pl. Konstytucji, Marszałkowską, Wilczą, Kruczą, Al. Jerozolimskimi na pl. Defilad.

W sobotę mają odbyć się też dwa inne marsze - oba zarejestrowane przez prywatne osoby, zaczynające się o godzinie 12, ale idące w dwóch przeciwnych kierunkach. Pierwszy trasą - Pl. Zamkowy, Trakt Królewski, ul. Matejki przed gmach Sejmu i drugi: Plac Trzech Krzyży przed Ministerstwo Gospodarki i następnie przed Pałac Prezydencki.

Z kolei na Pl. Zamkowym, od godz. 11 do 17, ma się odbywać pikieta poparcia dla ruchu społecznego w Hiszpanii.

Zarówno na piątek, jak i sobotę pikiety przed Pałacem Prezydenckim zarejestrowało Stowarzyszenie "Solidarni 2010".