Od 11 czerwca wierni będą mogli modlić się przy płycie z grobu Jana Pawła II, która trafi do Centrum "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach. Będzie to możliwe po poświęceniu budowanej tam świątyni - poinformował w piątek prezes Centrum ks. prałat Jan Kabziński.

Płyta zdjęta z grobu Ojca Świętego w Grotach Watykańskich jest od kilku dni w Krakowie. Ma zostać wmurowana przed ołtarzem w jednej z bocznych kaplic dolnego kościoła Centrum - w Kaplicy Kapłańskiej wzorowanej na Krypcie św. Leonarda Katedry na Wawelu, gdzie ks. Karol Wojtyła odprawił jedną ze swoich mszy prymicyjnych.

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, który uczestniczył w Rzymie w otwarciu grobu Jana Pawła II podkreślił, że wszystkie czynności związane z przenosinami trumny nowego błogosławionego do Bazyliki św. Piotra były wykonane z ogromną starannością, z "pietyzmem i miłością". W Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" znajdzie się także srebrny pastorał w formie krzyża, którego używał papież. "Życie Ojca Świętego było wielkim krzyżem. Nasze często też takim krzyżem jest. Ten krzyż ma przypominać, że cierpienie jest człowiekowi potrzebne i że poprzez cierpienie zbliżamy się do Boga" - mówił ks. Kabziński.

"Chcemy, żeby Centrum było domem Jana Pawła II. Do domu często się wraca i my będziemy tam wracać. Te dary będą nas zbliżać do osoby Jana Pawła II" - dodał ks. prałat Kabziński.