Drastyczna reklama Subaru: auto rozjeżdża chłopca. "Patrz, kto stoi na twojej drodze"

21 kwietnia 2011

Władze Autonomii Palestyńskiej zażądały w czwartek od koncernu Subaru podjęcia działań przeciwko internetowej pseudoreklamie, która pokazuje, jak samochód tej marki przejeżdża palestyńskiego chłopca.

Klip z hasłem "Patrz, kto stoi na twojej drodze" wykorzystuje nagranie wideo z autentycznego zdarzenia.

W przekazanym izraelskiemu oddziałowi japońskiego koncernu uzasadnieniu palestyńskie władze piszą, że nie jest jasne, czy chodzi o prawdziwą reklamę, czy też o bezprawne użycie przez kogoś innego logo firmy.

Jesienią ubiegłego roku mali Palestyńczycy z dzielnicy Silwan we wschodniej części Jerozolimy rzucali kamieniami w nadjeżdżające auto lidera prawicowej grupy osadników żydowskich Dawida Be'eriego. Kierowca potrącił dwóch z nich. 11-letni Imran Mansur trafił ze złamaną nogą do szpitala. 10-letniemu Ijadowi Geit lekarze usuwali kawałki szkła z ramienia.

Nagranie wideo z tego wypadku było pokazywane w wielu telewizjach informacyjnych.

Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381223mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.