22 marca 2011 roku - wydarzenia z kraju i ze świata na zdjęciach.

Święto wiosny w Meksyku

Setki ludzi wzięły udział w obchodach równonocy wiosennej w strefie archeologicznej Chichen Itza na Jukatanie w Meksyku. Wierzą, że tego dnia duchy przodków i siły kosmiczne są powoływane w celu oczyszczenia ciała i duszy.

Obama nie przeprosił za amerykańską pomoc dla Pinocheta

Prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Chile odmówił przeproszenia za rolę, jaką amerykańska agencja wywiadowcza CIA odegrała w przygotowaniu wojskowego puczu w 1973 roku, na którego czele stał generał Augusto Pinochet. EPA/PAP

Wenezuela protestuje przeciwko nalotom na Libię

Zwolennicy prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza protestują przeciwko francuskiemu rządowi i rezolucji ONZ zezwalającej na działania militarne w stosunku do Libii.

Były prezydent Izraela Mosze Kacaw skazany na więzienie za gwałty

Były prezydent Izraela Mosze Kacaw został we wtorek skazany na siedem lat więzienia za dwukrotny gwałt i inne przestępstwa seksualne, a także za wywieranie nacisków na oskarżające go ofiary i świadków oraz utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości. EPA/PAP

Pielęgniarki rozpoczęły protest głodowy

Pięć pielęgniarek okupujących od sześciu dni sejmową galerię rozpoczęło protest głodowy, 22 bm. Domagają się zakazu zatrudniania pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów.

Prezydent Węgier z wizytą w Polsce

Prezydenci Polski i Węgier Bronisław Komorowski i Pal Schmitt uznali we wtorek, że szczyt Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się w drugiej połowie roku w Warszawie, to jeden z najważniejszych elementów współpracy obu krajów w ramach UE. Komorowski podkreślał po spotkaniu ze Schmittem, który przyjechał do Polski z dwudniową wizytą, że nasz kraj wysoko ocenia węgierską prezydencję.

Pikieta pielęgniarek OZZPiP przed Sejmem

Zakazu zatrudniana pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów domagają się przedstawicielki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych; we wtorek w południe przed Sejmem zorganizowały pikietę.

Kaczyński na zakupach. Oskarża rząd o wzrost cen żywności

Jarosław Kaczyński spotkał się we wtorek z dziennikarzami w jednym ze sklepów spożywczych w Warszawie, w którym wcześniej zrobił zakupy. Prezes PiS zarzucił Donaldowi Tuskowi, że za jego rządów ceny żywności wzrosły ponad dwukrotnie. Zdaniem prezesa PiS władza ma obowiązek reagować na taką sytuację. PiS proponuje wprowadzenie "dodatku drożyźnianego" dla najbiedniejszych.

Kongres UEFA: Grzegorz Lato przegrał wybory, dostał tylko 10 głosów

Grzegorz Lato nie został wybrany w Paryżu członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA. Prezes PZPN był jednym z trzynastu kandydatów ubiegających się o siedem miejsc. Prezydentem organizacji na kolejne cztery lata pozostał Francuz Michel Platini.

Na Libię wystrzelono kolejnych 20 pocisków Tomahawk

W ciągu ubiegłej doby amerykańskie oraz brytyjskie okręty nawodne i podwodne wystrzeliły kolejnych 20 pocisków manewrujących Tomahawk na instalacje obrony przeciwlotniczej i inne cele w Libii.