Chciałbyś pojechać na grzyby, ale nie masz zielonego pojęcia, w którym lesie ich szukać? Z pomocą z pewnością przyjdzie ci serwis grzyby.pl.
W lasach pełno prawdziwków, podgrzybków, maślaków. Na forach internetowych grzybiarze przechwalają się tym, ile zebrali kilogramów, koszy, wiader, a nawet bagażników leśnych przysmaków.
Tym, którzy nie mają doświadczenia w zbieraniu grzybów, ma pomóc specjalnie do tego stworzony serwis internetowy grzyby.pl. Znaleźć w nim można między innymi mapy z informacjami, gdzie w każdym województwie najlepiej szukać podgrzybków, maślaków i prawdziwków.
Mapy powstają na podstawie doniesień internautów, którzy w specjalnym formularzu wpisują dzień, w którym byli na grzybach, przybliżoną lokalizację, „intensywność wysypu”, która jest mierzona w średniej ilości grzybów jadalnych, jaką zebrano w ciągu godziny. Serwis cieszy się tak dużą popularnością, że część internautów zamiast mapy może zobaczyć informację o przeciążeniu łącza.
Na stronie internetowej można też poczytać, jak zbierać grzyby, by zamiast prawdziwków nie przynieść do domu pełnego kosza muchomorów. Grzybiarze radzą, by laicy wybierali tylko gatunki znane (te „z gąbką”), a zupełnie początkującym polecają wyprawy do lasu z kimś bardziej doświadczonym.