Nowa fala grypy A/H1N1 w Niemczech

2 listopada 2009

O nowej fali zachorowań na grypę A/H1N1 w Niemczech poinformował dziś tamtejszy Instytut im. Roberta Kocha, zajmujący się chorobami zakaźnymi.

Według najnowszych danych liczba zachorowań wzrosła z 1860 do 3 tys. tygodniowo - powiedział szef Instytutu Joerg Hacker. Dotychczas w Niemczech na nową grypę (zwaną też świńską grypą) zmarło sześć osób, a zachorowało ok. 30 tysięcy.

"Rozpoczęła się fala, której oczekiwaliśmy na jesieni"

"Rozpoczęła się fala (zachorowań na A/H1N1), której oczekiwaliśmy na jesieni" - powiedział Hacker. Dodał, że "nie można wykluczyć wzrostu liczby przypadków śmiertelnych" i że większość chorujących obecnie zaraziła się w Niemczech, podczas gdy latem ludzie zarażali się wirusem podczas podróży zagranicznych.

W Niemczech rozpoczął się program masowych szczepień

W Niemczech rozpoczął się właśnie program masowych szczepień przeciw nowej grypie. Podobne programy realizuje się w USA, W. Brytanii, Kanadzie i Chinach.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.