Jacek Karnowski - szefem Agencji Informacji, Marzena Paczuska-Tętnik - "Wiadomości", a Grzegorz Pawelczyk - serwisów informacyjnych TVP INFO - to piątkowe zmiany kadrowe w telewizji publicznej, o których informuje biuro prasowe TVP.

Karnowski to do niedawna szef "Panoramy" TVP2 - w informacyjnym programie Dwójki jego miejsce zajmie dotychczasowy zastępca - Krzysztof Karwowski. Nowy szef AI był w przeszłości m.in. reporterem "Wiadomości" TVP, kierował też zespołem reporterów w telewizji Puls. Karnowski zastąpił Jana Pińskiego, który kierował Agencją niespełna cztery miesiące.

Marzena Paczuska-Tętnik zastąpiła w "Wiadomościach" Krzysztofa Trębskiego, który kierował programem od lipca (do TVP, podobnie jak Piński przyszedł z tygodnika "Wprost"). Nowa szefowa "Wiadomości" była do tej pory ich wydawcą.

Nowym szefem serwisów informacyjnych TVP INFO został zaś Grzegorz Pawelczyk, odwołany z kanału w kwietniu 2009 r.

Zmiany kadrowe w TVP to efekt zakończenia konfliktu o władzę w TVP

Zmiany kadrowe w TVP to efekt zakończenia konfliktu o władzę w TVP. Wczoraj gabinet przy ul. Woronicza zajął nowy p.o. prezes Bogusław Szwedo, poprzedni p.o. prezes Piotr Farfał odszedł po tym, jak Krajowy Rejestr Sądowy wykreślił go z rejestru władz spółki.

W trakcie trwającego kilka tygodni sporu prawnego o to, kto jest prawowitą władzą w TVP, telewizyjne serwisy stacji w ogóle o tym nie informowały. Jak powiedział wówczas Piński, jest to jego decyzja, wynikająca z troski o dobry wizerunek spółki.

Szwedo uzasadniając w piątkowym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", dlaczego Piński dłużej nie może kierować AI, powiedział, że "złamał wszelkie zasady rzetelności dziennikarskiej".