Marek Niedużak został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii - poinformował PAP resort. Wiceminister odebrał w środę akt powołania z rąk wicepremiera Jarosława Gowina.

Na stanowisko wiceministra rozwoju pracy i technologii powołał Marka Niedużaka 19 października premier Mateusz Morawiecki. Wiceminister odebrał w środę akt powołania z rąk wicepremiera Jarosława Gowina - poinformowało PAP ministerstwo.

Niedużak był od grudnia 2019 r. wiceministrem rozwoju. Nadzorował m.in. prace legislacyjne nad ustawą dotyczącą tzw. Małego ZUS-u, a także koordynował prace nad - związanymi z pandemią COVID-19 - ustawami określanymi mianem tzw. pierwszej i czwartej odsłony rządowej tarczy antykryzysowej.

W poprzedniej kadencji – od lutego 2019 r. – Niedużak był wiceministrem przedsiębiorczości i technologii, gdzie odpowiadał m.in. za prace nad uchwalonymi w VIII kadencji Sejmu: ustawą dot. przeciwdziałania zatorom płatniczym; nowelizacją KSH, wprowadzającą nowy typ spółki prawa handlowego – Prostą spółkę akcyjną; Pakietem Przyjazne Prawo i nowym Prawem zamówień publicznych.

Reklama

Jak podał resort, od 2016 r. był zastępcą dyrektora departamentu prawnego Ministerstwa Rozwoju, następnie od 2017 r. dyrektorem departamentu oceny ryzyka regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, a od 2018 r. dyrektorem departamentu doskonalenia regulacji gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Przygotował m.in. tzw. Pakiet MŚP.

Jak zaznaczyło MRPiT, Niedużak ma wieloletnie doświadczenie w pracy z wiodącymi kancelariami prawnymi, m.in. Salans (obecnie Dentons) oraz Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. "Prowadząc indywidualną praktykę adwokacką, współpracował m.in. z Biurem Analiz Sejmowych czy Polityką Insight. Wykładał w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego i prowadził zajęcia z prawa gospodarczego w ramach aplikacji adwokackiej przy Izbie Warszawskiej" - wskazano.

Niedużak jest doktorem nauk prawnych i adwokatem; specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Cambridge.

Wiceminister biegle posługuje się angielskim; jest żonaty; ma córkę i syna.