"Dzisiaj ustalimy datę wyborów i na pewno ta funkcja (przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i Klubu Parlamentarnego KO – PAP) będzie rozdzielona" – powiedział Borys Budka w TVN 24. Obecnie pełni on funkcje przewodniczącego PO oraz szefa klubu KO.

Budka podkreślił, że zrezygnuje z szefowania klubowi, po to, by "mógł skupić się na pracy (…) w terenie". W jego ocenie konieczne jest tam "odbudowa struktur, bo zaniedbania są kilkuletnie, a w niektórych miejscach nawet kilkunastoletnie".

Zapytany, czy popiera, jako kandydata na szefa klubu KO Cezarego Tomczyka odpowiedział: "Cezary Tomczyk z pewnością jest jedną z osób, które z pewnością mogłyby pełnić taką funkcję". Zapewnił, że z Tomczykiem bardzo dobrze mu się współpracuje. "Uważam, że byłby to bardzo dobry szef klubu. Z pewnością poradziłby sobie z taka funkcją" - oznajmił Budka.

Reklama

Przewodniczący PO zapowiedział, że "ofensywą programową i organizacyjną" partia ruszy jesienią. "Dzisiaj posiedzenie zarządu, 26 - rada krajowa. Natomiast nowa deklaracja ideowa i fundamenty programowe w styczniu, na 20-lecie Platformy" – podkreślił.

W poniedziałek rzecznik PO Jan Grabiec, że tematem wtorkowego posiedzenia zarządu będzie kalendarz działań PO w najbliższych miesiącach, choć także kwestia obsady stanowiska szefa klubu KO.

"Platforma Obywatelska przygotowuje bardzo konkretny plan działania na najbliższe miesiące, jest szereg inicjatyw przewodniczącego, które będą rozpisane szczegółowo na harmonogram pracy" - oznajmił.

"Wśród spraw do rozstrzygnięcia jest również kwestia wyborów personalnych, zmian w strukturze pracy klubu, zmian regulaminowych i wyboru nowego przewodniczącego w momencie, w którym Borys Budka zrezygnuje z funkcji przewodniczącego klubu KO" - dodał. (PAP)