Dzień wcześniej informowano o 1008 potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2.

Minister ocenił podczas wtorkowego briefingu, że sytuacja z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest "bardzo napięta". Podkreślił, że obecnie hospitalizowanych jest 5549 osób chorych na Covid-19, podczas gdy miesiąc temu, 11 lipca, w szpitalach leczonych było 3912 pacjentów z koronawirusem. Ta liczba rośnie każdego dnia - dodał.

Minionego dnia - jak przekazał Stepanow - najwięcej zakażeń wykryto w obwodach lwowskim, odeskim, charkowskim i iwano-frankowskim. Zwrócił przy tym uwagę, że już trzeci dzień z rzędu w obwodzie lwowskim w szpitalach zajętych jest ponad 50 proc. miejsc przygotowanych do leczenia pacjentów z Covid-19. W regionie zaczęto otwierać szpitale tzw. drugiej fali.

Łączny bilans zakażonych wzrósł do 83 115, a zgonów do 1951. Ogółem wyzdrowiało 44 934 pacjentów. W kraju jest 36 230 aktywnych zachorowań - o 554 więcej niż dzień wcześniej.

Poprzedniej doby przeprowadzono prawie 32,5 tys. testów.

Do 31 sierpnia na Ukrainie obowiązuje tzw. adaptacyjna kwarantanna, polegająca na osłabianiu lub zaostrzaniu ograniczeń w zależności od sytuacji epidemicznej w danym regionie.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)