Zobowiązania z "Karty Rodziny" dotyczące obrony instytucji małżeństwa i ochrony dzieci przed "ideologią LGBT" to zwyczajna zagrywka kampanijna - napisała w środę Kampania przeciw Homofobii. Stowarzyszenie podkreśliło, że LGBT to nie ideologia, tylko ludzie.

Podpisana w środę przez prezydenta Andrzeja Dudy deklaracja "Karta rodziny" przewiduje m.in. ochronę dzieci przed ideologią LGBT, w tym zakaz propagowania tej ideologii w instytucjach publicznych. Prezydent zobowiązał się też do obrony instytucji małżeństwa i tworzenia dobrych warunków do wychowywania dzieci, tym samym deklarując brak zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

"Panie Prezydencie, nie istnieje coś takiego jak wyssana z homofobicznego palca +ideologia LGBT+ – LGBT to ludzie, którzy na własnej skórze odczuwają skutki podsycanej również przez Pana homofobicznej i transfobicznej nienawiści" - zaznaczyło w komunikacie stowarzyszenie KPH.

„LGBT to lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe, to Kacper, Dominik i Milo – osoby, których już nie ma wśród nas, bo zabiła je nastawiona na wygraną homofobiczna propaganda władzy" – zaznaczyła KPH.

Zdaniem stowarzyszenia, zobowiązania z "Karty Rodziny" dotyczące obrony instytucji małżeństwa i ochrony dzieci przed "ideologią LGBT", to "zwyczajna zagrywka kampanijna i próba zbicia elektoratu na szczuciu na osobach LGBT".

"Rozliczymy Pana, Panie Prezydencie przy urnach wyborczych. Niech 28 czerwca wygra w Polsce wolność, szacunek i solidarność wzajemna" - dodało stowarzyszenie.