Umierają ludzie, padają firmy, a Wy myślicie tylko o władzy. Zamiast pseudowyborów - więcej testów, konkretne daty odmrażania gospodarki, walka z suszą, otwarcie granic dla pracowników transgranicznych - napisała na Twitterze kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu zwróciła się też do rządzących, aby "zajęli się pomocą". "To apel mój i milionów Polaków" - dodała. Swój post zakończyła hasztagiem: #OniWyboryMyŻycie.

Kidawa-Błońska w zeszłym tygodniu wznowiła zawieszoną pod koniec marca kampanię wyborczą. W jej ramach odwiedziła m.in. Włocławek, gdzie upomniała się o testy na koronawirusa dla dzieci z tamtejszych placówek opiekuńczo-wychowawczych i podwarszawską gminę Załuski (pytała o pomoc dla rolników dotkniętych suszą). W Warszawie z kolei apelowała niedawno o pomoc dla mieszkańców domów pomocy społecznej i pracowników transgranicznych.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej konsekwentnie krytykuje też rządowy plan przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych 10 maja. Uważa, że rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej, co pozwoliłoby - w zgodzie z konstytucją - przesunąć termin wyborów.