Trzeba zmienić prezydenta, Andrzej Duda nie dotrzymał słowa o powołaniu funduszu medycznego – powiedział kandydat PSL i Kukiz'15 na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Na początku marca, gdy prezydent Duda przekazał dwa miliardy złotych na TVP, chciał to przykryć. Zaproponował fundusz medyczny – na choroby rzadkie, na leczenie onkologiczne" – powiedział Kosiniak-Kamysz w nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

Spytał o los pomysłu, który ocenił jako dobry: "Panie prezydencie, gdzie jest ustawa, gdzie są pieniądze na leczenie dzieci chorych na choroby rzadkie, na leczenie onkologiczne, gdzie jest fundusz medyczny, który pan obiecał?". Zapowiedział, że "powstanie prawdziwa fundacja zdrowia, która będzie wspierać te dzieci”, ale by tak się stało, "trzeba zmienić prezydenta, bo ten prezydent nie dotrzymał obietnicy".

Na początku marca prezydent podpisał ustawę przyznającą TVP i PR 1,95 mld zł tytułem utraconych wpływów z abonamentu. "Politycznym oszustwem" nazwał stawiane przez opozycję żądanie przekazania tych środków na leczenie nowotworów. Duda zapowiedział wzmocnienie ochrony zdrowia przez uzgodnione z premierem Mateuszem Morawieckim powołanie specjalnego funduszu medycznego z rocznym budżetem 2,75 mld zł na leczenie onkologiczne.

Reklama