"Jestem kandydatem Koalicji Polskiej (...) i będę walczył, bo nie oddam tego meczu, nie oddam Polski walkowerem" - zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

"Ja takich rozmów nie prowadzę, robimy swoje" - dodał pytany o ewentualne ustalenia w sprawie jednego, wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich ze strony byłej Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

"Teraz to są działania związane z koronawirusem i kolejne propozycje ustawowe, które przedstawiamy" - wyjaśnił.

Reklama

Pytany, czy jako lekarz faktycznie chce podjąć dyżury w związku z pandemią odpowiedział, że taką gotowość zgłosił i jeśli będzie u niego w szpitalu taka potrzeba, to on tam oczywiście będzie - zapewnił.

Dopytywany o rozmowy z liderem Porozumienia, b. wicepremierem Jarosławem Gowinem powiedział, że odbył już taką rozmowę, a kolejna zaplanowana jest na przyszły tydzień.

Zapytany, czy weźmie udział w debacie kandydatów w wyborach prezydenckich zapowiedzianej przez TVP na 6 maja powiedział, że weźmie udział w każdej rzetelnej debacie. "Myślę, że tych debat będzie więcej i wezmę udział w każdej rzetelnie przygotowanej debacie" - stwierdził. "W każdej poważnej debacie wezmę udział (...) ja zawsze jestem gotowy do debaty" - zadeklarował.(PAP)