Najskuteczniejszym środkiem przeciwko koronawirusowi byłaby szczepionka. Niestety nie wiadomo ja długo przyjdzie nam na nią czekać. Jak radzić sobie w czasie pandemii? Jak chronić się przez zakażeniem? Zobaczcie plakat, który przypomina najważniejsze zasady.

Jak zapobiegać koronawirusowi? Często myć ręce wodą z mydłem lub dezynfekować środkami na bazie alkoholu (minimum 60-70 proc.). Częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia Trzeba też pamiętać, by unikać dotykania oczu, nosa i ust. Koronawirus może przebywać na różnych powierzchniach i przenosić się przez ich dotyk. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękoma może spowodować przeniesienie wirusa z powierzchni na siebie. To dlatego też należy regularnie myć lub dezynfekować powierzchnie.

Nie zapominaj o dezynfekcji poręczy, a także telefonu! Na powierzchni telefonów komórkowych bardzo łatwo gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy (np. wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym). Nie kładź telefonu na stole przy posiłku i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków.

Co jeszcze? Zobacz plakat! A najlepiej pobierz, wydrukuj i pamiętaj o zasadach.

Koronawirus: Jak się chronić
pobierz plik