Szwajcaria: Władze wprowadzają stan wyjątkowy z powodu pandemii koronawirusa

16 marca 2020

Szwajcarski rząd ogłosił w poniedziałek stan wyjątkowy, zakazując też od północy organizowania wszelkich publicznych i prywatnych imprez. Zmobilizowano 8 tys. żołnierzy do pomocy m.in. w szpitalach.

"Nie pozostawimy was samych, zajmiemy się wami. Musimy zrobić wszystko, aby spowolnić rozszerzanie się koronawirusa" - powiedziała prezydent Simonetta Sommaruga na konferencji prasowej, ogłaszając kolejne działania w celu ograniczenia zasięgu pandemii koronawirusa.

Na mocy stanu wyjątkowego w kraju zamknięte są wszystkie sklepy poza spożywczymi, a także bary, restauracje i inne obiekty użyteczności publicznej.

Wcześniej wprowadzono kontrole osób przybywających z terenów, gdzie koronawirus czynił największe spustoszenia; rozciągnięto je potem na granice z Niemcami, Austrią i Francją.

Dotąd w Szwajcarii zmarło 14 osób zakażonych koronawirusem; u ponad 2200 osób test na obecność Covid-19 dał wynik pozytywny.(PAP)

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.