"W województwie łódzkim są trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą młodego mężczyzny oraz dwóch nastoletnich chłopców. Wszyscy troje mieli kontakt z osobą zakażoną. Są mieszkańcami województwa łódzkiego" - podała Zalewska.

Jak dodała, zakażeni przebywają w szpitalu zakaźnym w Łodzi i ich stan jest dobry.

W sumie w łódzkim szpitalu im. Biegańskiego przebywa obecnie ośmiu pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Wszyscy są w młodym wieku. Jest wśród nich mężczyzna, który wcześniej przebywał na terenie Niemiec i Holandii, kolejny mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną oraz obywatelka Hiszpanii, która miała kontakt z osobą z Azji. Wcześniej szpital przyjął kobietę, która najprawdopodobniej zaraziła się patogenem podczas pobytu w Norwegii oraz mężczyznę, który wrócił z Niemiec.

Obecnie w nadzorze epidemiologicznym w woj. łódzkim jest 1411 osób, objętych kwarantanną - 253, a hospitalizowane są 44 osoby.

W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia podało, że w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce zwiększyła się do 81. Dwie z nich zmarły.(PAP)