"Kobieta zgłosiła się do nas z niespecyficznymi objawami ze strony układu oddechowego" - powiedziała w piątek PAP Agnieszka Woźniak, rzeczniczka prasowa ciechanowskiego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego. Jak dodała, kobieta wróciła 11 lutego z Mediolanu, a w czwartek została hospitalizowana.

"W tej chwili wykonane zostały wszystkie niezbędne badania, w tym również badania w kierunku koronawirusa. Oczekujemy na wyniki. Stan pacjentki jest obecnie stabilny, dobry" - wyjaśniła Woźniak. Dodała, iż pacjentka przebywająca na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie "jest obecnie w pełnej izolacji". "Dalsze postępowanie uzależnione będzie od tego, jaki będzie wynik badań, zwłaszcza w kierunku koronawirusa" - zaznaczyła Woźniak.

Dyrektor Powiatowej Stacji sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie Wiesława Krawczyk poinformowała, że obecnie nadzorowanych jest tam 36 przypadków osób, które powróciły w ostatnim czasie z krajów, gdzie stwierdzono zakażenia koronawirusem. "Nikt nie ma objawów z osób nadzorowanych. Natomiast jeden przypadek jest podejrzany" - dodała. Uściśliła, iż podejrzenie koronawirusa dotyczy pacjentki hospitalizowanej w ciechanowskim Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim.

W związku z powrotem osób przebywających w ostatnim czasie za granicą w rejonach, gdzie potwierdzono zakażenia koronawirusem, Starostwo Powiatowe w Ciechanowie ogłosiło w środę, że prowadzi identyfikację przybywających z terenów zagrożonych. (PAP)