W okresie letnim odbędą się wybory zarządów powiatowych, gminnych, a także okręgowych Prawa i Sprawiedliwości, prawdopodobnie odbędzie się też kongres wyborczy, gdzie będą wybierane władze centralne - mówił w środę szef komitetu wykonawczego, poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

Sobolewski podczas rozmowy w Radiu Plus był pytany o kwestię kończącej się latem kadencji Jarosława Kaczyńskiego jako prezesa PiS i wyborów szefa partii.

"Plany są takie, aby w szeroko pojętym okresie letnim przeprowadzić zjazdy terenowe PiS, w celu wyboru zarządów powiatowych, gminnych Prawa i Sprawiedliwości. Zjazdy okręgowe w celu wyborów zarządów okręgowych. Będzie też wieńczący tą całą serię wyborów wewnętrznych w partii prawdopodobnie kongres PiS, kongres wyborczy - tak stanowi statut - gdzie będą wybierane władze centralne Prawa i Sprawiedliwości" - zapowiedział Sobolewski.

Polityk pytany czy Kaczyński będzie chciał kolejnej kadencji jako prezes partii, odpowiedział, że trudno mu się wypowiadać za prezesa. "Natomiast liczę, że tak też się stanie (...) u nas lider jest jeden, czy PiS, czy w obozie Zjednoczonej Prawicy i widzimy, że jest to dla nas pozytywne" - zaznaczył szef komitetu wykonawczego dodając, że nie widzi potrzeby zmiany na stanowisku prezesa partii.