Jestem jeszcze młodym człowiekiem, na emeryturę się nie wybieram - powiedział w poniedziałek w Warszawie na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda, pytany czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Prezydent odnosząc się do wyników wyborów parlamentarnych powiedział, że jest to "spektrum sił, na które zagłosowali Polacy i to jest wybór, którego dokonaliśmy, jako społeczeństwo". "Ja też dokonywałem, bo też głosowałem w tych wyborach" - dodał.

Jak mówił, zadaniem polityków dzisiaj jest realizować interesy Rzeczypospolitej. "Oczywiście będą pewnie wszyscy chcieli realizować swoje programy, mam nadzieję, że będzie to z pożytkiem dla Polski i dla nas wszystkich" - dodał Andrzej Duda.

Reklama

Na pytanie, czy teraz już jest czas, żeby myśleć o wyborach prezydenckich w przyszłym roku, odpowiedział: "Są tacy, którzy mówią, że kampania zaczyna się w momencie, w którym kończą się wybory, więc można do tego tak podchodzić, oczywiście, że następne wybory w Polsce to będą wybory prezydenckie, pewnie w maju przyszłego roku".

Prezydent Duda pytany, czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r. powiedział: "Jestem jeszcze młodym człowiekiem, na emeryturę się nie wybieram".