Złożyłem rezygnację z funkcji szefa departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji - powiedział PAP we wtorek odpowiedzialny za wdrażanie przepisów RODO w Polsce Maciej Kawecki.

Jak poinformował, od 1 sierpnia obejmie funkcję dziekana Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Dodał, że decyzję o rezygnacji złożył kilka tygodni temu, a we wtorek została ona oficjalnie ogłoszona. Kawecki zaznaczył, że zarządzanie stołecznym odziałem jednej z największej w Polsce sieci uczelni prywatnych jest dla niego dużym wyzwaniem. Zwłaszcza, że - jak podkreślił - "będzie najmłodszym dziekanem w Polsce".

Przyznał, że decyzja o odejściu z resortu nie była prosta. Dodał też, że "będzie do dyspozycji ministra jako ekspert".

Kawecki od 2017 r. był koordynatorem krajowej reformy ochrony danych osobowych odpowiedzialnym za wdrażanie przepisów RODO. W latach 2015-2016 pracował w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. W latach 2016-2017 był doradcą ministra cyfryzacji.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2016 r. obronił pracę doktorską nt. unijnej reformy ochrony danych osobowych. Studiował też na Uniwersytecie w Sztokholmie oraz Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Dyplomacji.